غرفه سازی نمایشگاهی

سورنا‌ ویژن‌ سازه غرفه ساز گرید A نمایشگاه‌ بین‌المللی

از عوامل مهمی که در بازاریابی به‌ویژه در نمایشگاه بین‌المللی بسیار تاثیرگذار است، غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی به بهترین شیوه ممکن است. غرفه شما، درواقع حکم ویترین کسب‌وکار شما را دارد و اولین نقطه برخورد(Touch Point) برند شما با مشتریان بالقوه شماست. از این‌رو طراحی و اجرای صحیح غرفه شما، از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که چیزی که با صاحبان کسب‌وکارهای دیگر و مشتریان شما صحبت می‌کند، همان نمایی از بیزنس شماست که به نمایش می‌گذارید. بنابراین، طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه‌سازی نمایشگاهی توسط غرفه ساز به شکلی حرفه‌ای، تاثیر چشمگیری در میزان فروش یک کسب‌وکار خواهد داشت.
هر اندازه که طراحی غرفه نمایشگاهی و ساخت غرفه به شیوه‌ای مناسب‌تر انجام شود سبب می‌شود سبب می‌شود محصولات و خدمات شما در نمایشگاه‌های داخلی و نمایشگاه‌های بین‌المللی بهتر و بیشتر دیده شود، لذا ارتباط بیشتری با دیگران برقرار خواهید کرد.

غرفه نمایشگاهی شما خواهد درخشید!

شرکت غرفه سازی سورنا ویژن سازه، غرفه ساز خاص غرفه‌های نمایشگاهی با بهره‌گیری از تیم‌های مجرب و حرفه‌ای با سابقه ۱۵ ساله در عرصه طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی؛ همواره سعی بر آن داشته تا نیاز مشارکت‌کنندگان و غرفه‌داران را بررسی کرده و در طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی نمایشگاه بین‌المللی با طراحی خاص و اجرای بی‌عیب و نقص، نقش متفاوتی در بازار فروش کسب‌وکارها ایفا نماید.

طراحی غرفه و غرفه سازی نمایشگاهی

نمونه کارهای غرفه سازی سورنا ویژن

غرفه‌ سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی در نمایشگاه‌های بین‌المللی و داخلی جزء مهمترین ابزارهایی است که شرکت‌ها جهت برندینگ در غرفه و فروش مستقیم محصولات انتخاب می‌کنند. غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی سبب می‌ شود شرکت ها فروش خود را به میزان بالایی در بازار تضمین کنند.

 

هدف از  غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی

حضور در نمایشگاه با غرفه‌ای ایده آل، این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید با حضوری فعال در نمایشگاه نظرات مخاطبین خود را در رابطه با محصول و شرکت خود بدانید تا بتوانید برندی قدرتمند را پرورش دهید. 

مهمترین عوامل غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی

برجسته سازی نام یک شرکت یا برندینگ آن یکی از مهم‌ترین دلایل غرفه سازی نمایشگاهی است. به طور مثال در نمایشگاه‌ها یا شرکت‌های بزرگ از نام افراد، جهت سر زبان انداختن اسم شرکت خود استفاده می‌نمایند.

غرفه سازی نمایشگاهی و کاهش هزینه

از دیگر اهداف غرفه سازی نمایشگاهی فروش بدون واسطه می‌باشد که این امر برای مصرف کننده بسیار به صرفه است.تهیه محصول برای مصرف کنندگان بدون واسطه بسیاری از هزینه‌ها را حذف میکند.

به همین دلیل مصرف کننده کالا را بدون واسطه و مستقیم و ارزان‌تر خریداری می‌کند و یا با محصولات و خدمات تولیدکنندگان و ارائه‌کنندگان خدمات آشنا و مطلع می‌شوند.

اهمیت غرفه آرایی نمایشگاهی:

غرفه های نمایشگاهی بیشتر از یک سازه فیزیکی هستند. زیرا سبب تغییر در فروش و برندنیگ و تبلیغات برای شرکت ها و سازمان ها و در نهایت اشتغال زایی برای افراد خواهند شد. پس قطعاً یک طراحی صحیح در غرفه سازی نمایشگاهی سبب می شود شما به هدفتان بیشتر نزدیک شوید.

از طریق یک شرکت با تجربه با طراحان حرفه ای و با سابقه و متخصص غرفه آرایی شما می توانید محصولات خود را با بهترین شیوه ممکن عرضه کنید.

غرفه آرایی به زبان ساده :

به زبانی ساده تر باید گفت غرفه آرایی می ‌تواند به شکلی باشد که شرکت یا صنعت مورد نظر را به طور کامل معرفی کند. معرفی باید به گونه‌ ای باشد که مشتری با یک بازدید از غرفه در نگاه اول اهداف شرکت میزبان و محصولاتش را متوجه شود و جذب آن غرفه شوند.

بکارگیری رنگها در غرفه سازی نمایشگاهی:

استفاده از عناصری همانند رنگ ها از مواردی است که در ایجاد جذابیت غرفه های نمایشگاهی و غرفه سازی نمایشگاهی بسیار تاثیر چشمگیری دارد. ترکیب نمودن رنگ و به کار گیری رنگ ها متناسب با کاربرد و اهداف آن غرفه اهمیت زیادی دارد. غالب ترین رنگی که در غرفه سازی به کار برده می شود، رنگ سفید است. به کارگیری رنگ های دیگر از حس یکنواختی و کسالت غرفه کم می‌ کند و باعث جذابیت بیشتر آن خواهد شد.

طراحی غرفه نمایشگاهی

ساخت غرفه و طراحی غرفه نمایشگاهی

تجهیزات مورد نیاز طراحی غرفه نمایشگاهی و ساخت غرفه مدرن:

یکی از مواردی که سبب کسب موفقیت و توسعه تجارت یک شرکت خواهد شد، حضور در نمایشگاه های داخلی و بین المللی و داشتن غرفه نمایشگاهی در این نمایشگاها است. در نمایشگاه ها با وجود جمعیت زیاد و فروشنده های بسیار، لازم است جهت جذب مخاطب بیشتر غرفه ای متفاوت و فوق العاده بسازیم. غرفه ساز نمایشگاه با به کارگیری دانش روز و تجربه و تجهیزات مدرن می ‌تواند غرفه های مدرن برای شما بسازد که بسیار متفاوت و جذاب باشد.

تمایز غرفه‌های مدرن

این غرفه های مدرن سبب ایجاد تفاوت غرفه نمایشگاه شما با دیگر غرفه ها می شود. بهترین غرفه ساز، غرفه سازی است که با بکارگیری این تجهیزات مدرن فضایی ایجاد نماید که برای بیننده خلاق به نظر آید. این موضوع سبب جذب مشتری به سوی محصولات و خدمات آن غرفه خواهد شد.

غرفه سازی نمایشگاهی

عوامل تاثیر گذار بر میزان قیمت  غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی:

میزان بودجه از عوامل تاثیرگذار در شیوه ساخت غرفه می باشد. برخی از این عوامل که بر میزان قیمت و بودجه اثر دارند عبارتند از:

  • محل غرفه :

    • میزان قیمتی که برای هر غرفه پرداخت میشود، متناسب با محل قرار گرفتن آن غرفه متفاوت است.  غرفه هایی که در مرکز نمایشگاه جایی دارند به دلیل قرار گرفتن در مرکز توجه قیمت بیشتری در مقایسه با غرفه های دیگر نمایشگاه خواهند داشت.
  • متریال استفاده شده در غرفه :

    • متریال به کار گرفته شده در طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی قسمت عمده ای از فرایند تولید و طراحی و اجرای غرفه را به خود اختصاص می دهد. همین موضوع سبب شده که تاثیر چشمگیری در میزان بودجه داشته باشد. متریال های گوناگون قیمتهای متفاوتی نیز دارند. شما می توانید جهت کاهش هزینه ها البته با حفظ کیفیت آن، از ترکیب چند متریال استفاده نمایید.
  • متراژ غرفه :

    • به هر اندازه که غرفه کوچکتری درست کنید قیمت غرفه بیشتر خواهد بود. می توان گفت متراژ و قیمت با یکدیگر رابطه معکوسی دارند. ناگفته نماند که ممکن است فضای کوچک تر به دلیل به کارگیری متریال کمتر گاهی به صرفه تر باشد.
غرفه نمایشگاهی آریا ساسول

طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی نمایشگاهی آریا ساسول

فاکتورهای تاثیرگذار در غرفه سازی :

رنگ ها در غرفه :

روانشناسی رنگ ها در طراحی غرفه های نمایشگاهی بسیار اهمیت دارد. به کارگیری رنگ های خیره کننده همانند قرمز سبب جذب مخاطب خواهد شد. رنگ ها در کنار هم جلوه بسیار بیشتری خواهند داشت. برای غرفه آرایی تنها از یک رنگ استفاده نکنید همچنین به هارمونی و تضاد رنگ ها نیز در غرفه نمایشگاهی بسیار توجه نمایید.

نورپردازی در غرفه :

در غرفه سازی نمایشگاهی اگر نورپردازی در محل صحیح انجام شود همچنین میزان نور فضای داخلی غرفه کافی باشد غرفه ای جذاب تر خواهید داشت. نورپردازی صحیح غرفه فضای داخلی آن را متمایز تر از محیط خارجی نمایشگاه می کند. با استفاده از نورپردازی شما می توانید بر محصولات ویژه خود زوم کنید تا آن محصول بیشتر دیده شود.

مقیاس در غرفه :

معمولاً در طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی فضاهای کوچکی استفاده می شود. شما می توانید با استفاده از تکنیک مقیاس در فضا وجود فضای بزرگی را به مخاطب القا نماید.

 

شرکت غرفه ساز و طراحی غرفه نمایشگاهی سورنا‌ویژن‌سازه آماده ارائه خدمات غرفه سازی و طراحی غرفه های خاص نمایشگاهی برای مجموعه محترم است.

برای مشاهده تقویم نمایشگاهی به سایت نمایشگاه بین المللی تهران مراجعه نمائید.

https://www.iranfair.com/

10 مزیت غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی

غرفه سازی و غرفه های نمایشگاهی را می توان در موارد متعددی مورد استفاده قرار داد، به همین دلیل است که یک ابزار اصلی برای هر کسب و کاری است. چه تصمیم به خرید یا اجاره یک غرفه داشته باشید، به شما در انجام چندین کار فروش کمک می کند. در اینجا لیستی از 10 مزیتی که غرفه سازی و طراحی غرفه یک غرفه نمایشگاهی می تواند برای شرکت شما به ارمغان بیاورد آورده شده است:

 

1. به شما امکان می دهد داستان خود را بگویید

داستان شما بسیار بیشتر از تاریخچه کسب و کار شما است، این تصوری است که مشتریان یا بازدیدکنندگان شما از برند و محصولات یا خدمات شما دارند. داشتن یک تصویر ثابت در رویدادهای مختلف به شما این فرصت را می‌دهد تا پیام‌های واضحی در مورد کسب‌وکار خود ارسال کنید و بازدیدکنندگان شما درک خوبی از هویت برند شما داشته باشند.

2. از تیم فروش شما پشتیبانی می کند

غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی برای شما با بیان پیام های کلیدی شما و مزایایی که شرکت شما برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد، ارائه نمایندگان فروش شما در نمایشگاه ها را تقویت می کند. غرفه خاص فروش و بازاریابی شرکت و مجموعه شما را در نمایشگاه ها و نیز پیام های ارائه شده را تقویت می کند.

3. فرصت های تجاری جدیدی ایجاد می کند

غرفه سازی و شرکت در نمایشگاه های داخلی و نمایشگاه های بین المللی علاوه بر تسهیل یافتن بازارهای جدید، به شما کمک می کنند تا بازدیدکنندگان جدیدی را جذب کنید، که ممکن است به مشتریان بالقوه تبدیل شوند یا اتحادهای تجاری جدیدی ایجاد کنند. علاوه بر این، اغلب اتفاق می افتد که با ملاقات مستقیم با مشتریان یا مشتریان بالقوه در نمایشگاه های تجاری، ایده های جدیدی برای محصولات یا خدمات پدیدار می شود.

4. معرفی محصولات جدید شما را تسهیل می کند

غرفه های نمایشگاهی به شما این فرصت را می دهند که محصولات یا خدمات جدید خود را به بازدیدکنندگان نمایشگاه تجاری نشان دهید و به سؤالات آنها پاسخ دهید. این ارائه ها به انتقال اطلاعات مهم در مورد محصول شما کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که مشتریان شما درک روشنی از محصول دارند.

5. به شما این امکان را می دهد که به راحتی برند خود را موقعیت یابی کنید

در نمایشگاه های تجاری، هر کسب و کاری باید با غرفه خود برجسته شود. یک غرفه نمایشگاهی با طراحی اصلی، شرکت شما را به پیش می‌برد. غرفه نمایشگاهی شما به شما کمک می کند تا فورا به سوالات “چرا؟²، “چگونه؟ “و ² what?”، که کسب و کار شما را در ذهن بازدیدکنندگان قرار می دهد.

6. مطالب تبلیغاتی شما را ایمن می کند

یک غرفه نمایشگاهی به شما این امکان را می دهد که فضاهای ذخیره سازی برای مواد تبلیغاتی خود اضافه کنید، وسایل شخصی خود را پنهان کنید و تجهیزات الکترونیکی خود را زمانی که در غرفه خود نیستید ذخیره کنید.

7. به عنوان محل ملاقات عمل می کند

پیکربندی غرفه نمایشگاهی شما می تواند به گونه ای تنظیم شود که یک مکان ملاقات برای شما و مشتریان، شرکا و غیره شما فراهم کند. همانطور که قبلاً ذکر شد، غرفه نمایشگاهی به شما این امکان را می دهد که با مشتریان بالقوه ای ملاقات کنید که فقط منتظر تحت تأثیر قرار گرفتن محصولات یا خدمات شما هستند. .

8. شما را از رقبا متمایز می کند

اولین برداشت مهم است و غرفه شما به ایجاد تأثیر ماندگار کمک می کند تا شما را از سایر غرفه داران در نمایشگاه های تجاری مختلف متمایز کند. غرفه نمایشگاهی شما به شما کمک می کند تا بر منحصر به فرد بودن برندتان تمرکز کنید.

9. سالها در خاطر می‌ماند

یک غرفه نمایشگاهی که به خوبی طراحی شده است  برای چندین سال و حتی بعد از نمایشگاه تجاری در طول سال ها به یاد آورد و آن را به یک ابزار بازاریابی بسیار سودآور و مقرون به صرفه تبدیل کرد. چندین غرفه مدولار هستند و به شما امکان می دهند پیکربندی غرفه نمایشگاهی خود را تغییر دهید و آن را با توجه به رویدادها یا نمایشگاه های تجاری که در آن شرکت می کنید تطبیق دهید.

10. به عنوان سفیر برند عمل می کند

یک غرفه نمایشگاهی با برند تجاری، علاوه بر اینکه یک ابزار بازاریابی قدرتمند است، شرکت شما را در خط مقدم قرار خواهد داد. غرفه شما نام تجاری شما را مشخص می کند و تصویر ثابتی از شرکت شما در نمایشگاه های تجاری مختلفی که شرکت می کنید به نمایش می گذارد. غرفه نمایشگاهی شما همچنین به شما این امکان را می دهد که داستان برند خود را به سرعت در میان بگذارید.

 

انتخاب غرفه ساز

اما غرفه سازی گرچه در ظاهر ساده به نظر می رسد اما کاری تخصصی است و برای داشتن غرفه ای خوب باید از یک غرفه ساز متخصص کمک گرفت. در این زمینه شرکت های مختلفی هستند که خدمات غرفه سازی ارائه می دهند، ضمن اینکه مجوز و سابقه کاری نیز دارند.

مهارت غرفه سازی

غرفه سازی به یک مهارت محدود نشده و شرکت غرفه ساز مجموعه ای از مهارت ها و متخصصان مربوطه را اعم از گرافیست، نجاری، نقاشی، برقکاری و … را در کنار یکدیگر به کار می گیرد. همچنین غرفه سازی نیازمند ایده و تخصص است و غرفه ساز باید پیش از هر کاری باید نسبت به شناخت بازار هدف، رقبای در حال فعالیت، تحلیل و بررسی خدمات و محصولات شرکت متقاضی اقدام نماید.

 

به چه مواردی باید توجه داشت؟

برای انتخاب غرفه ساز حرفه ای باید موارد گوناگونی را در نظر گرفت، از جمله اینکه:

برخورداری از کارگاه برش و ساخت غرفه حرفه ای

دارای متخصصان با سابقه جهت نصب و برپا کردن غرفه

برخوردار از ناظر فنی و کیفی جهت نظارت بر مراحل غرفه سازی

به روز بودن و استفاده از دانش و فناوری های جدید

 

گرید غرفه سازی

در طول زمان و سوء استفاده برخی شرکت ها و ایجاد مشکلاتی برای غرفه داران و نمایشگاه ها، سیستمی طراحی شد تا شرکت های غرفه ساز دسته بندی شوند. بر این اساس مبتنی بر امکانات شرکت غرفه ساز شامل بخش اداری، کارگاه، تخصص پرسنل، تعداد نیروها و سایر عوامل مشابه، به شرکت ها گرید غرفه سازی تعلق می گیرد.

انواع گرید غرفه سازی

بر این اساس پیمانکارانی که سابقه غرفه سازی دارند به پنج دسته با گریدهای  A، B، C، D و E تقسیم بندی می شوند که هر دسته سقف مشخصی از ساخت غرفه به طور همزمان و متراژ غرفه سازی را پوشش می دهد. مبتنی بر گرید غرفه سازی تنها شرکت های با سابقه و تجهیزات بیشتر امکان ساخت همزمان غرفه های متعدد یا کار بر روی متراژهای بزرگ را دارند.