برگزاری ۷۳ نمایشگاه در استان فارس

برگزاری ۷۳ نمایشگاه در استان فارس :

برگزاری۷۳ نمایشگاه در استان فارس در سال 1401
برگزاری۷۳ نمایشگاه در استان فارس در سال 1401

به گزارش غرفه سازی سورنا ویژن : مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با بیان اینکه امسال ۷۳ عنوان نمایشگاه برنامه‌ریزی شده است، گفت: در حالی برگزاری ۷۳ نمایشگاه در استان فارس صورت میگیرد که طی دو سال اخیر به دلیل حاکمیت بیماری کرونا تنها ۲۲ عنوان نمایشگاه برگزار شد.

دلایل برگزاری ۷۳ نمایشگاه در استان فارس

علی فرهادی شنبه ۲۷ فروردین در یک کنفرانس خبری با اشاره به اینکه امسال برای حضور شرکت‌های دانش بنیان و شناساندن آنها و فروش محصولات در نمایشگاه‌ها برنامه‌هایی تنظیم کرده‌ایم، اظهار کرد: این روند ضمن شناساندن، فروش محصولات و انعقاد قرارداد، اشتغال آفرینی به همراه خواهد داشت.

او با اشاره به محور عملیاتی نمایشگاه‌های تخصصی دانش بنیان در خردادماه، گفت: در این نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان تحت عنوان “ایران‌ساخت” گرد هم می‌آیند که این اتفاق در سطح استان برای اولین بار رقم خواهد خورد و امید است تثبیت شود و استمرار یابد.

شرکت های حاضر در این ۷۳ نمایشگاه در استان فارس

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس همچنین با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان، دانش را دارند اما بنیه اقتصادی ندارند و باید از امکانات استفاده کنند، عنوان کرد: به صورت رایگان آنها را به نمایشگاه‌ها دعوت خواهیم کرد.

فرهادی افزود: امسال در نمایشگاه‌ها غرفه‌ای برای شرکت‌های دانش‌بنیان تعریف می‌شود تا شرکت‌های مرتبط با عنوان نمایشگاه حضور پیدا کنند و با دیگر شرکت‌ها ارتباط داشته باشند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری و صنایع دستی و میراث فرهنگی نیز نمایشگاه‌هایی داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: باید در این حوزه راهکارهای عملیاتی ایجاد شود.قطعاً در حوزه صنایع دستی، شرکت‌های دانش‌بنیان‌ می‌توانند در برخی از حوزه‌ها مانند مواد اولیه، دوام و متریال ورود کنند.

فرهادی تاکید کرد: صنایع دستی کوچک نیاز به حمایت دارند تا از این بین نروند؛ البته دستگاه‌های دولتی متولی که اعتبار دارند باید در این بخش هزینه کنند.

برگزاری ۷۳ نمایشگاه در استان فارس

او خاطرنشان کرد: در کنار نمایشگاه تخصصی گردشگری، پیشنهاد می‌شود که میراث در تمام نمایشگاه‌ها معرفی شود و غرفه گردشگری داشته باشیم و بسته‌های مناسب هم تهیه شود.

فرهای با اشاره به اینکه علیرغم اینکه ماموریت شرکت نمایشگاه‌ها، اقتصادی است، گفت: نمی‌توان از کار فرهنگی دور شد و در این حوزه هم تکلیف داریم.در اسفندماه پیشنهاد خود را به متولی فرهنگی استان برای برگزاری نمایشگاه در طول سال برای مناسبتها ارائه کردیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با بیان اینکه اگر به دنبال رونق تولید هستیم باید بپذیریم که کار تعطیل بردار نیست، یادآور شد: در ایام ماه مبارک رمضان و در برخی از روزها به غیر از ایام تعطیل ماه محرم می‌توان نمایشگاه‌های مرتبط را برگزار کنیم.

معرفی شرکت نمایشگاههای بین المللی فارس

Fars International Exhibition Co

محل دائمی شركت نمايشگاههاي بين المللي فارس در سال 1374 با احداث سايت نمايشگاهي در فضايي بالغ بر 638000 متر مربع در شمال غرب شيراز تاسيس گرديده است.اين سايت به لحاظ قرارگرفتن درمرکز استان،علاوه بر محوريت درصنايع الكترونيك وكشاوزي، محوراصلي در توسعه تجارت جمهوري اسلامي ايران با كشورهاي عربي حوزه خليج فارس و قاره آفریقابوده و لذا ازاهميت ویژه ای در امر توسعه تعاملات اقتصادی منطقه جنوب كشور برخوردار مي باشد.

مشخصات و ویژگی های سایت نمایشگاه های فارس

سايت نمايشگاهي اين شركت دارای امكانات ذیل می باشد.
17000 مترمربع فضاي سرپوشيده نمایشگاهی
3000 مترمربع فضاي باز مفيد نمايشگاهي
2300 مترمربع انبار نمايشگاهي
8000 مترمربع پاركينگ اختصاصي جهت غرفه داران و 30000 مترمربع پاركينگ عمومي
خدمات حمل بارو پست مستقیم
نمازخانه، مرکز کمک های اولیه، سرویس های بهداشتي
پارک بازي، پیست کارتینگ
بوفه ، فست فود ،غرفه های خدماتی
اینترنت بی سیم (wireless) در کل سالنهای نمایشگاهی
پوشش بیمه ای کل بازدیدکنندگان نمایشگاهی
سیستم کنترل ، حفاظت ودوربین مدار بسته

بزرگترین سایت نمایشگاهی در جنوب کشور

شركت نمايشگاههاي بين المللي فارس داراي بزرگترين سايت نمايشگاهي درمنطقه جنوب كشور بوده و تاكنون بيش از 600 عنوان نمايشگاه تخصصی و عمومی را در ابعاد ملی و بین المللی برگزار نموده كه همگي بطور چشمگیری مورد استقبال صاحبان صنایع، متخصصین و بازرگانان و بازديد كنندگان قرار گرفته است.

این مجموعه امید دارد با افزایش فضای نمایشگاهی و ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات خود،نقش موثرتری دررونق فعالیتهای اقتصادی و فرهنگی استان و کشور داشته باشد.

 

غرفه سازی نمایشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب