انجمن غرفه سازان و روز جهانی نمایشگاه‌ها

رئیس انجمن غرفه سازان تهران:
نمایش توانمندی های صنعت نمایشگاهی در روز جهانی نمایشگاه ها

انجمن غرفه سازان تهران

منوچهر جعفری زاده رئیس انجمن غرفه سازان تهران گفت: روز جهانی نمایشگاه ها یکی از مهمترین فرصت ها برای نشان دادن نقش و جایگاه صنعت نمایشگاهی در توسعه اقتصادی کشورها است.

جعفری  زاده در گفت و گو با رسانه صنعت نمایشگاهی با تاکید بر اهمیت گرامیداشت روز جهانی نمایشگاه ها تصریح کرد: روز جهانی نمایشگاه های امسال با شعار تاکید بر ارزش غیرقابل جایگزین نمایشگاه ها و رویدادهای تجاری فیزیکی در رشد و بهبود اقتصاد دنیا برگزار می شود و فعالان صنعت نمایشگاهی در ایران برای نمایش توانمندی های این صنعت، مصمم به برگزاری باشکوه مراسم روز جهانی نمایشگاه ها هستند.

وی افزود: برگزاری روز جهانی نمایشگاه ها باعث معطوف شدن نگاه دولت ها، بخش خصوصی و افکار عمومی به نقش صنعت نمایشگاهی در شکوفایی اقتصاد، تجارت و افزایش اشتغالزایی می شود.

تغییرات در هیئت مدیره انجمن غرفه سازان :

رئیس انجمن غرفه سازان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تغییرات در هیئت مدیره ی انجمن غرفه سازان گفت: هیئت مدیره  ی جدید جوان، پرانرژی و خوشنام است و در تلاش برای تسهیل بخش غرفه سازی در نمایشگاه ها است.

وی با اشاره به تاثیرات کرونا بر بخش غرفه سازی اظهار داشت: متأسفانه همه گیری کرونا، آسیب های عمیقی را بر بدنه ی صنعت نمایشگاهی و غرفه سازی وارد کرده است. پیش از کرونا و پس از کمرنگ شدن برجام، نمودار رشد کاری ما دچار سیر نزولی شد و همه گیری کرونا مهلک ترین ضربه را به صنعت نمایشگاهی وارد کرد.

تقویت ظرفیت‌ها توسط بخش خوصوصی

وی افزود: بخش خصوصی تمایل به بهره برداری از ظرفیت های ایجاد شده، پس از کرونا را دارد. این ظرفیت ها در دو بخش می توانند تقویت شوند؛ یک بخش، تعامل خوب شرکت سهامی نمایشگاه ها و متولیان دولتی است و بخش دوم توسعه روابط و مراودات اقتصادی ایران با سایر کشورها است.

اوج و شکوه صنعت نمایشگاهی :

جعفری زاده ادامه داد: اوج و شکوه صنعت نمایشگاهی زمانی اتفاق می افتد که روابط و مراودات اقتصادی بین ایران با سایر کشورها وجود داشته باشد. صرفاً مراواده با کشورهای همسایه، نمی تواند موجب رشد و پیشرفت صنعت نمایشگاهی شود بلکه زمانی صنعت نمایشگاهی می تواند به اوج شکوه و بالندگی خود برسد که وضعیت خوب اقتصادی و رابطه با دنیا وجود داشته باشد و ما امیدواریم که این امر اتفاق بیفتد و تا آن زمان ما نیاز به تعامل بیشتر با متولیان دولتی داریم تا با برنامه ریزی های مناسب به بخش خصوصی کمک کنند.

ادامه مصاحبه رئیس انجمن غرفه سازان

وی با بیان اینکه انجمن غرفه سازان با تأکیدی که شرکت سهامی نمایشگاه ها به بخش پیش ساخته ها دارد به دنبال شناسایی ظرفیت های غرفه سازان در این حوزه است؛ افزود: امیدواریم که در این بخش، سرمایه گذاری انجام شود و در کنار غرفه های خودساز، به این بخش هم توجه ویژه ای شود. البته تعرفه هایی در گذشته برای بخش پیش ساخته تعیین شده بودند که خوشبختانه برداشته شدند.

مشکل وجود تعرفه‌ها در سیستم :

تعرفه ها موجب شدند که این بخش نتواند در طی سال ها به بلوغ برسد و آن طور که شایسته است، رشد نماید. به همین دلیل این بخش، پیر و فرتوت شده و لازم است که احیا شود. امروزه در دنیا، سیستم های پیش  ساخته دارای تنوع بسیار زیادی هستند و کشورهای پیشرو در صنعت نمایشگاهی از ظرفیت های عظیمی در این بخش برخوردار هستند. انجمن غرفه سازان در همین راستا با ظرفیت سنجی و برنامه هایی که در دست اقدام دارد به دنبال گسترش ظرفیت ها در بخش پیش ساخته است.

حمایت از صنعت نمایشگاهی :

وی در پایان گفت: ما انتظار داریم که رسانه های نمایشگاهی علیرغم اینکه کمکی به آنها نشده و مورد بی مهری قرار گرفته اند از صنعت نمایشگاهی حمایت بیشتری کنند ما نیز به سهم خود از این بخش حمایت می کنیم و انتظار داریم که رسانه ها با تمرکز بر این صنعت، کمک بزرگی به این بخش نمایند و در کنار هم به اهداف بزرگی دست پیدا کنیم.

منبع خبر :

namayeshgahha.ir

سورنا ویژن سازه

طراحی غرفه های خاص نمایشگاهی و غرفه ساز گرید A

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب