معماری داخلی و دکوراسیون داخلی

شرکت سورنا ویژن سازه با ۱۵ سال سابقه در زمینه طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی گام های متفاوتی را برداشته است.
فضای زیستی طراحی داخلی عبارت است از هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه در آوردن رنگ ها، اثاثیه و المان های مختلف هر یک به صورت هنرمندانه . دکوراسیون داخلی حلقه اتصال میان معماری و طراحی داخلی است.

این رشته از طرفی همانند معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر سازنده ساختمان سرو کار دارد و از طرفی مانند طراحی بر فضاهای داخلی تاکید دارد اگر بگوییم معماری با مسائلی با مقیاس بزرگ شهری در تماس است تخصص معماری داخلی در مقیاس انسانی و ارتباط با فضاهای عمومی و شخصی است. ترکیب هنر با ساختمان سازی امریست که ریشه در فرهنگ ها،اقلیم ،آداب و رسوم گذشته و حال دارد، تزئینات ساختمان بطور کلی شامل معماری داخلی ، نمای ساختمان ،محوطه سازی است. شرکت سورنا ویژن سازه سعی نموده یک وحدت میان این عناصر ذکر شده را رهبری و مدیریت حرفه ای نماید.

حس خوب با طراحی داخلی

اگر سبک موسیقی خاصی را دوست ندارید، تئاتر شما را خسته می کند، یا جذب آثار هنری نمی شوید، تقریبا همیشه می توانید از آنها دوری کنید. اما یک پروژه معماری و طراحی داخلی متفاوت است. اگر برای یک پروژه به درستی فکر نشده باشد، عمیقا زندگی بسیاری از مردم را به طور مداوم و برای مدت طولانی تحت تاثیر قرار خواهد داد. با طراحی فضای داخلی، این اثر حتی بیشتر تقویت می شود. انسان ها بیشتر وقت و زمان خود را در داخل خانه ها و محل های کار خود می گذراند که به طور مستقیم بر رفاه و سلامت روحی و جسمی ما تأثیر می گذارد. در دوره‌های بازنشستگی، یا دوران قرنطینه مانند همه‌گیری کنونی کووید-19، ما این احساس را بیشتر متوجه میشویم که فضاهای داخلی چقدر برای رفاه ما و حتی برای پیشگیری از بیماری‌ها مهم هستند. طراحی داخلی یک محیط اعم از منازل یا دفاتر کار یا فروشگاه ها یک مسئولیت بزرگ برای یک حرفه ای است.طراح داخلی میبایست برای این پروژه ها برنامه ریزی، تحقیق، هماهنگی و مدیریت کند تا محیط و مکانی سالم و زیبا برای افرادی که از فضا استفاده می کنند به ارمغان آورد.

نمونه کارهای سورنا ویژن

طراحی داخلی را با دکوراسیون داخلی اشتباهی نگیرید!!

اول، درک رفتارها و تمایلات کاربر برای ایجاد فضاهای کاربردی و زیبایی شناختی ضروری است. سازماندهی حرکت نقطه شروعی است که می توان از طریق دستکاری طرح اولیه به آن دست یافت. این تقسیم فضا را می توان از طریق دیوارها و همچنین از طریق مبلمان و حتی اشیاء انجام داد. در عین حال، طراحی داخلی باید به شرایط راحتی (اعم از حرارتی، نوری یا صوتی) و همچنین ارگونومی توجه کند که بهترین ابعاد را برای مبلمان و اشیاء دیکته می کند. در نهایت، مشخصات پوشش‌ها و مواد، نمایان‌ترین و سطحی‌ترین بخش طراحی داخلی را تشکیل می‌دهند، اما از اهمیت کمتری برخوردار نیستند. این لمس نهایی چهره پروژه را تشکیل می دهد و دیدگاه طراح و همچنین خواسته ها و نیازهای کاربران را منتقل می کند.

مراحل انجام پروژه‌های طراحی داخلی

۱-بازدید از محل پروژه توسط کارشناسان معماری و اندازه گیری و برداشت پلان و جزییات محل پروژه (رولوه)
۲-برگزاری جلسا ت حضوری در شرکت و انجام مشاوره با کارفرما توسط گروه معماری و طراحی سورنا ویژن ،برای آشنایی با خواسته ها و سلایق کارفرما.
۳-طراحی، در این مرحله تیم طراحان و مهندسان معماری ابتدا طراحی، سپس تمامی فضا ها را طراحی و به صورت سه بعدی به کارفرما ارائه کرده ،پس از بازدید و ایجاد تغییرات احتمالی طرح نهایی تصویب می شود.
۴-اجراء پروژه ، پس از تایید طرح و انعقاد قرارداد و تهیه نقشه های اجرایی ، قسمت های مختلف پروژه در کارگاه های تخصصی آماده گردیده و برای نصب به محل پروژه ارسال می گردد. در صورت نیاز به کار کارگاهی در محل پروژه شامل تخریب و عملیات بنایی، تیم های اجرایی با رعایت اصول ایمنی اقدام خواهند نمود.