طراحی غرفه نمایشگاهی سورنا ویژن

طراحی غرفه نمایشگاهی عامل موفقیت در نمایشگاه‌ها

بررسی طراحی غرفه به عنوان عامل تعیین کننده موفقیت نمایشگاه

محققان بازاریابی در تاکید به شناخت و اهمیت طراحی در بسیاری از حوزه ها به مدیران پیوسته اند. طراحی برتر می تواند محصولات، ارتباطات، بسته بندی و تنظیمات و اثرگذاری و افزایش نفوذ در خرده فروشی‌ها را بهبود بخشد. با این حال، هیچ تحقیق علمی اثرات طراحی را در زمینه تجارت به کسب و کار (B-to-B) بررسی نکرده است. این تحقیق تأثیر تصمیم‌های طراحی غرفه و طراحی سازه در نمایشگاه‌های تجاری، که یک جزء کلیدی از آمیخته بازاریابی B-to-BB-to-B را بررسی خواهد کرد. موفقیت در نمایشگاه تجاری به جذب شرکت کنندگان و جذب مخاطبان و ترافیک هدفمند وابسته است و این مورد به کیفیت و طراحی غرفه نمایشگاهی بستگی دارد زیرا ترجیحات خریدار و روابط تجاری در آن فضا شکل می گیرد و پرورش می یابد. طراحی غرفه نقش مهمی در جذب بازدیدکنندگان و ایجاد فضای مثبت کسب و کار دارد.
طراحی غرفه نمایشگاهی

در این مقاله بررسی میکنیم‌:

مطالعه حاضر از چندین جریان ادبی برای بررسی این جنبه نادیده گرفته شده تحقیقات B-to-B استفاده می کند. ما یک چارچوب مفهومی و به دنبال آن یک مطالعه تجربی از شرکت کنندگان در نمایشگاه تجاری ارائه می دهیم. پاسخ‌دهندگان نمونه‌های اولیه غرفه‌های مختلف را که ترکیب‌های مختلف عناصر کلیدی طراحی را از طریق یک روش مبتنی بر ترکیب نشان می‌دهند، ارزیابی کردند.

نتایج تحقیق و یافته در زمینه طراحی غرفه نمایشگاهی

یافته ها نشان می دهد که طراحی غرفه در یک نمایشگاه تجاری B-to-B اهمیت زیادی دارد. نتایج ما نشان می دهد که عناصر طراحی خاص بر تمایل شرکت کنندگان برای ورود به غرفه های مختلف تأثیر می گذارد. نمونه ما مجموعه ای منسجم از اولویت ها را برای ویژگی های طراحی غرفه نمایشگاهی و ساخت غرفه نشان می دهد. در نهایت، متوجه شدیم که برخی از ویژگی‌های شرکت‌کننده، تأثیر طراحی بر ترجیحات را تعدیل می‌کنند – به ویژه ویژگی‌های تئوری محور وسعت دستور کار محصول و CVPA، به جای جمعیت‌شناسی ساده، این اثرات تعدیل‌کننده را ایجاد می‌کنند.

مفاهیم تحقیق و مقاله :

ما نشان داده ایم که موضوع طراحی برای محققان B-to-B مرتبط است. این تحقیق ترجیحات طراحی معنادار و مرتبط با مدیریت را شناسایی کرده است. علاوه بر این، ما یک چارچوب تحقیقاتی برای بررسی واکنش‌های رفتاری به غرفه‌های نمایشگاه تجاری، شامل چهار ویژگی کلیدی طراحی، ایجاد کردیم. ما به طور تجربی این چارچوب را با یک روش ترکیبی به راحتی قابل تکرار که ممکن است برای تحقیقات آینده مفید باشد، بررسی کردیم.
نتیجه بررسی در مورد طراحی در نمایشگاه‌های مهم :
نتایج ما راهنمایی های مدیریتی عملی را در مورد زیبایی شناسی طراحی غرفه ارائه می دهد. ترجیح کلی برای طرح‌های بسته وجود دارد، یعنی شرکت‌کنندگان ترجیح می‌دهند یک نقطه رهگیری در غرفه داشته باشند که در آن اطلاعات کسب کنند. علاوه بر این، طراحی بسته، تراکم بالاتری از چیزهای دیدنی در غرفه را نشان می دهد، در حالی که یک محیط خصوصی و امن و همچنین راحتی فضایی بیشتری را ارائه می دهد. شرکت کنندگان مقادیر بیشتری از تزئینات سطح را ترجیح دادند. غرفه هایی با تزئینات کم معمولاً پیچیده تر و در نتیجه کمتر محرک تلقی می شوند.

نتیجه‌گیری :

اصالت / ارزش / مشارکت

ما مفاهیم نادیده گرفته شده طراحی غرفه در بازاریابی را بررسی کردیم و یک عامل تعیین کننده کلیدی عملکرد نمایشگاه تجاری را بررسی کردیم. ما معتقدیم که این مطالعه برای محققان و متخصصان کاربردی است و در عین حال یک نقشه راه برای تحقیقات آینده تنظیم می کند.

 

غرفه سازی سورنا ویژن سازه

منبع مقاله :

www.tandfonline.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب